04322236065

İletişim Hattımız

bandAnasayfa | Orsay-Yapi-dan-bir-ilk

Orsay Yapı dan bir ilk - 13-12-2016


Yerel girişimcilerin bir araya gelerek kurdukları ORSAY YAPI LTD. ŞTİ. 23 Ekim ve 9 Kasım Van depremleri sonrasında halkın ihtiyaç duyduğu depreme karşı güvenlikli konutlar inşa etmek üzere çalışma başlattı.

Yerel girişimcilerin bir araya gelerek kurdukları ORSAY YAPI LTD. ŞTİ. 23 Ekim ve 9 Kasım Van depremleri sonrasında halkın ihtiyaç duyduğu depreme karşı güvenlikli konutlar inşa etmek üzere çalışma başlattı. İlk Projesini Edremit ilçesinde 41 dönüm arsa üzerinde Prekast yapı teknolojisi ile hayata geçirmek üzere çalışma başlatan ORSAY YAPI yetkilisi İsmail SAY, deprem sonrası Van’da hayata geçirilen ilk özel konut projesini tanıtırken şunları söyledi.

“Bizler “EDREMİT KONAKLARI” projesi ile Van yapı kültürü olarak tanımlanabilecek bir yapı tekniğini kullanıyoruz. Bu teknoloji ile önceliği deprem güvenliği olan bir site inşa ediyoruz. Toplam 24 bloktan oluşan sitemizde 220 konut olacak. 41 dönümlük arsamızın %80’i yeşil rekreasyon alanı olarak tasarlandı. Bloklarımızın 15 adedi 4 katlı, 9 adedi 3 katlı olacak.

Vangölü’nün eşsiz güzelliği ile iç içe olan sitemizde 3 tenis kortu, 2 basketbol sahası, çocuk oyun alanları, hobi bahçeleri, toplantı salonu, sosyal mekanlar, kapalı spor salonu, market ve güvenlik detayları en ince ayrıntısına kadar hesaplanmış durumdadır. Edremit Konakları için şunu söyleyebiliriz, site güvenliği içerisinde nezih ve müstakil bir yaşam!...”

PROJE ÖRNEK OLACAK

İsmail Say daha sonra; “ Orsay Yapı Van’da kurumsallaşma sürecini profesyonel olarak tamamlayan bir şirket oldu. İlk projemiz ile önemli bir boşluğu doldurmaya çalıştık. Deprem gerçeği ile yaşamayı önceliklerimiz arasında ilk sıraya almak durumundaydık, biz bunu yapmaya çalıştık. Edremit konakları projesi ile şirketimiz inşallah Van şehrinin yeniden yapılanmasında belirleyici rol üstlenecektir. Çıtayı doğru yere koymalı, geçmiş deneyimlerden dersler çıkarmalıyız. Bu proje ile zamanın bizi haklı çıkaracağını biliyoruz. Projemiz kendisine güvenli bir yaşam kurgulayanlar ile yatırımcılara iyi fırsatlar sunan bir proje oldu. İlk tepkiler ve yaklaşımlar bu yönde. Bizler Orsay ailesi olarak sahip olduğumuz bilgi, deneyim ve doğru girişimleri Van’a ve halkımıza sunmaktan imtina etmeyeceğiz. “dedi

Orsay

Hızlı Menü

Hizmetlerimiz

Bize Ulaşın

Copyright 2016 © VanWebTasarım ve Programlama